8 obligāti jāizmēģina korejiešu ēdieni

Korejiešu virtuves ēdieni

Korejiešu virtuve mūsu platuma grādos atrod arvien vairāk cienītāju. Līdz šim tas ir bijis iekšējs padoms, bet korejiešu virtuve iedvesmo ar daudzveidīgiem un ārkārtīgi garšīgiem ēdieniem, kuriem nereti piemīt zināms pikantums. Pateicoties īsiem gatavošanas laikiem un daudzveidīgai daudzu veidu dārzeņu izmantošanai, korejiešu virtuve tiek uzskatīta par bagātu ar vitamīniem un minerālvielām. Zīmīgi, ka korejiešu virtuve piedāvā fantastisku garšu dažādību, lai gan korejiešu virtuve sastāv galvenokārt no maziem, viegliem ēdieniem. Āzijas virtuves cienītājiem un visiem, kas vēl tikai meklē veselīgus un garšīgus ēdienus, ir vērts izmēģināt korejiešu virtuvi. Mēs vēlamies ieteikt dažus ēdienus, kas, mūsuprāt, ikvienam būtu jāpamēģina vismaz vienu reizi.

1. Kimchi

Kimči ir ne tikai vispazīstamākā korejiešu virtuves sastāvdaļa, bet arī viens no veselīgākajiem ēdieniem pasaulē. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka to bieži dēvē par Dienvidkorejas spēka pārtiku. Tie ir raudzēti un marinēti dārzeņi, kurus var un pasniedz gandrīz ar jebkuru ēdienu. Kimchi īpašā iezīme ir tā, ka to var ēst neapstrādātu, vārītu vai ceptu. Taču garšīgos dārzeņus bieži izmanto arī kā citu ēdienu sastāvdaļu.

2. Deonjang Jjigae

Deonjang Jjigae ir viens no tradicionālajiem korejiešu virtuves ēdieniem. Tā ir stipra sojas zupa ar tofu. Zupas pamatā ir sojas pupiņu pasta. Zupa ir bagātināta ar tofu, sēnēm, gaļu un dažāda veida dārzeņiem. Deonjang Jjigae sākotnēji nāca no Dienvidkorejas, un to bieži dēvē par oriģinālu. Stiprā, asā sojas zupa vienmēr ir garšīga.

3. Japchae

Japachea ir viens no gardākajiem nūdeļu ēdieniem korejiešu virtuvē. Garšīgās, ugunīgās stikla nūdeles ar dārzeņiem tiek uzskatītas par “īstajām” ceptajām nūdelēm. Trauka pamatsastāvdaļa ir stikla nūdeles. Atkarībā no izmantotajiem dārzeņiem un izmantotās mērces ēdiena garša var atšķirties un to var pielāgot personīgajām vēlmēm.

4. Dakgangjeong

Šis ēdiens ir cepta vista ar pikantu mērci. Garšīgā korejiešu attieksme pret ceptu vistu nelīdzinās nekam rietumu pasaulē. Vistas gabaliņus marinē un pēc tam pārklāj ar rīsu miltiem un ūdeni pagatavotā pannā. Korejieši paļaujas uz dubulto panēšanu, lai padarītu vistas gabalus īpaši kraukšķīgus. Pēc pirmā cepšanas procesa vistas gabaliņus pārklāj ar nedaudz biezāku panējumu un vēlreiz apcep. Pie tā tiek pasniegta sātīga, pikanta mērce.

5. Kimchi cepti rīsi

Kā norāda nosaukums, Kimchi Fried Rice ir ēdiens, kas sastāv no rīsiem un gandrīz leģendārā korejiešu superfood kimchi. Šis ēdiens ir viens no populārākajiem un pazīstamākajiem korejiešu ēdieniem, jo kopā ar grauzdētām jūraszālēm un ceptu olu kimči cepti rīsi ir gards un ātri pagatavojams ēdiens.

6. Sundubu Jjigae

Zupas ēdiens, pareizāk sakot, sautējums ir viens no populārākajiem ēdieniem korejiešu virtuvē. Svaigi dārzeņi kopā ar mīkstu tofu nodrošina fantastisku garšas pieredzi. Ēdiens ir gards gan vegāniskā variantā, gan gatavots ar malto gaļu, olu un tofu.

7. Bibimbap

Bibimbap ir vienkāršs, taču pārliecinošs ēdiens, ko var pagatavot ļoti individuāli. Tā ir rīsu bļoda, kas pasniegta ar plānām dārzeņu sloksnēm. Dārzeņu izvēli var pilnībā veikt pēc personīgajām vēlmēm. Viss tiek izsmalcināts ar mērci pēc jūsu izvēles. Garšas pieredze mainās atkarībā no tā, vai tiek izmantotas mērces, kas satur tofu, sāļās, saldās vai mērces, kas satur gaļu. Bibimbapu bieži rotā ar ceptu olu un sezama sēklām, kas noapaļo garšu.

8. Tteokbokki

Tteijbokki ir populārākais ielas pārtikas ēdiens Korejā. Pikantais ēdiens no rīsu kūkas gabaliņiem, dārzeņiem un zivju kūkām pikantā marinādē ir jauna, bet fantastiska garšas pieredze Eiropas garšām.

Protams, korejiešu virtuvē var piedāvāt daudz vairāk garšīgu ēdienu, taču minētie ir ļoti ieteicami pirmajai saskarsmei ar korejiešu virtuvi, jo šī nelielā izlase jau parāda, cik daudzveidīga un daudzveidīga ir korejiešu virtuve.